Sezon 2019

Od początku obecnego sezonu z różnych przyczyn,  niewiele razy udało nam się przewietrzyć nasze maluchy . . .

Na tą chwilę jedynym naszym dłuższym wyjazdem był ten na Ogólnopolski Zlot Fiata 126p w Giżycku. Droga daleka ( ok 500km od Radomska ) więc postanowiliśmy, że zabierzemy 3 nasze małe fiaty i pojedziemy lawetą.  Wbrew pozorom spotkanie z miłośnikami fiatów w Giżycku było jak dla nas jednym z najfajniejszych w jakich mieliśmy możliwość uczestniczyć. Na Mazury przyjechało około 450 Fiatów 126p, uczestnicy zlotu mieli możliwość poznania pięknych okolic Giżycka w rajdzie turystycznym podczas którego uczestniczyli w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych. Nam wspólnie z ekipą m.in z Częstochowy, Krakowa i Zielonej Góry udało się zdobyć miejsca na podium w konkurencjach sprawnościowych podczas wspomnianego rajdu, dzięki czemu z Giżycka wróciliśmy z nagrodami.

Obecny sezon niestety powoli dobiega końca, bardzo możliwe, że uda się nam uczestniczyć w jeszcze jednym ciekawym wydarzeniu, póki co galeria Zlotowa została zaktualizowana, chętnych do odwiedzin serdecznie zapraszamy 😉

Pozdrówka 126pe !

Kolejny sezon 2017 za nami . . .

Podsumowując . . .

W minionym roku braliśmy udział w 3 imprezach motoryzacyjnych, w tym tylko jeden raz udało nam się wybrać na zlot fiata 126p, który odbył się w tym roku w Sochaczewie i był to XIV Ogólnopolski Zlot Fiata 126p.

Przed wakacjami, w czerwcu odbyło się Moto Show w Kamieńsku k/Radomska, na które udaliśmy się naszym Giannini, który jak się później okazało został nagrodzony. W Lipcu mieliśmy zaszczyt gościć w Garwolinie się na Tłokowisku, podczas którego można było spotkać wiele ciekawych samochodów i motocykli z całej Polski. Sezon 2017, jeśli chodzi o wyjazdy na różne spotkania zakończyliśmy już w sierpniu, tak jak było wspomniane obecnością na Ogólnopolskim Zlocie Fiata 126p, z którego również wróciliśmy z upominkami.

Rok 2017 w pewnym stopniu może być porównany do poprzedniego, tak jak rok wcześniej, wybraliśmy się na wakacje do słonecznej Italii. Podczas wyjazdu, w między czasie trwały poszukiwania kolejnego ciekawego egzemplarza fiata 126. Tym razem udało się znaleźć samochód który produkowany był w Polsce i eksportowany na „zachód”, natomiast nie był w oficjalnej sprzedaży w Polsce – Fiat 126 RED.
Po niespełna miesiącu maluch był już oficjalnie nasz i przyjechał ” … z Ziemi włoskiej do Polski… ” – tak i oto sposób nasza rodzina 126 powiększyła się o kolejnego małego fiata.

Sezon 2018
Pierwszą imprezą, w której weźmiemy udział w obecnym sezonie będzie Auto Nostalgia – Targi Pojazdów Zabytkowych w dniach 14 – 15 kwietnia 2018, na które zapraszamy w imieniu organizatorów i swoim. Będzie to okazja do obejrzenia naszego Fiata 126p Limuzyny w Warszawie, a także podziwiać inne piękne zabytkowe samochody z całej Europy i nie tylko.

O kolejnych naszych wyjazdach będziemy się starać informować na bieżąco za pośrednictwem m.in mediów społecznościowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z minionego sezonu, które są dostępne w naszej galerii zdjęć.

14 Ogólnopolski Zlot Fiata 126p – Sochaczew

Jak co roku w połowie sierpnia ( 11 – 15 sierpnia ) odbył się Ogólnopolski Zlot Fiata 126p,  tym razem mieliśmy okazję gościć w Sochaczewie. Baza zlotu znajdowała się w małej miejscowości oddalonej od Sochaczewa o 15km.

Na zlot zabraliśmy 3 nasze małe fiaty – cabrio, limuzynę i włoskiego Giannini.
Do Sochaczewa ogółem dotarło około 480 maluszków – co jest dobrym wynikiem 😉

W niedziele mieliśmy okazję uczestniczyć w próbie „bicia rekordu Guinnessa”, której to niestety nie udało się pobić. Kolejnym punktem w niedzielne południe była wystawa samochodów ( fiat 126p ) w Sochaczewie, na której można było podziwiać świetnie zachowane egzemplarze lub takie które czekają na swoją kolej do renowacji, ale mimo wszystko każdy z nich ma swoją duszę i jest wyjątkowy. . .

Następnego dnia odbywały się KZK oraz Rajd Turystyczny. Nam niestety nie udało się wziąć udziału w Rajdzie, którego długość miała około 70km, natomiast mieliśmy okazję sprawdzić się w konkursie zręczności kierowcy. Były dwie kategorie: 1. silnik seryjny ; 2. silnik modyfikowany.

Podsumowując. . . Zlot zaliczamy do udanych. Mimo wszystko organizatorom należą się podziękowania i jednocześnie gratulacje za dobry zlot, niedociągnięcia były jak zazwyczaj bywa, natomiast jako całokształt to był to fajny zlot !

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za każde miłe słowo na temat naszych samochodów i nie tylko 😉

Z Sochaczewa wracamy z nagrodami.

1. miejsce w KZK kat. silnik seryjny – Cabrio

1. miejsce najładniejsze auto #ST przyznane przez Fiat Varsavia – ( Giannini )

Gratulujemy innym zdobycia różnych osiągnięć i dobrych miejsc.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, które są dostępne w naszej galerii zdjęć.